Trwa Poznański Festiwal Nauki i Sztuki!

Trwa Poznański Festiwal Nauki i Sztuki! 690 590 maturzysta

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki 2020 wystartował! Ponownie chcemy towarzyszyć Wam w wielkiej przygodzie i pokazać ciekawe fakty ze świata nauki i sztuki. Nasi naukowcy, artyści i studenci w tym roku online na stronie www.festiwal.amu.edu.pl prezentują swoje filmy, wykłady i podcasty z wielu dziedzin, zapraszają też na warsztaty online czy dedykowane dla szkół zajęcia.

Z nami możesz zostać dziennikarzem, politykiem, podróżnikiem czy badaczem antycznej kultury. Na stronie prezentowane są wydarzenia i ciekawostki z takich dziedzin, jak: biologia, chemia, fizyka, geografia i geologia, ekologia i klimat, kultura i religia, zdrowie, matematyka, język polski i języki obce, sztuka oraz wielu innych. Treści podzielone są na ciekawostki, w których znajdziecie filmy popularnonaukowe, wykłady, podcasty czy prezentacje. Natomiast w wydarzeniach warsztaty, webinaria, quizy oraz spotkania i wszystkie propozycje realizowane w czasie rzeczywistym.

Dołącz, zobacz i rozwijaj swoją pasję: www.festiwal.amu.edu.pl
Festiwal możesz też śledzić na Facebooku: facebook.com/PFNiS

WYDARZENIA I CIEKAWOSTKI XXIII EDYCJI FESTIWALU

• Bhutan – kraj szczęścia narodowego brutto
• Zachowania stadne
• Supersonic Scooter
• Dlaczego wierzymy w zjawiska paranormalne?
• Ppali ppali, czyli Korea w pigułce
• Te obrazki mogą zagrozić pokojowi publicznemu
• Skarby w dłoń: „O męskich skarbach”
• Ile wiesz o podziemnym świecie?
• Eco marketing and corporate social responsibility
• Dziennikarstwo telewizyjne dla początkujących
• Psychopatologia w polityce
• HydroZagadka
• Wiem, jak kupować by nie marnować
• Zarządzanie stresem
• Czy żyjemy w uporządkowanym świecie?
• Poznajemy grzyby